ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Zielone Agro Show 2018

Print Friendly, PDF & Email

Już po raz trzeci na obszarze objętym LSR w dniach 26-27 maj 2018 r.  na terenie Moto Parku w Ułężu odbyła się   Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Zielone Agro Show, organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

W imprezie udział wzięło 140 wystawców, wśród których byli krajowi i zagraniczni producenci oraz dystrybutorzy nowoczesnych maszyn zielonkowych, nasion, nawozów, pasz i dodatków paszowych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich, folii rolniczych i wielu innych produktów.

Wśród wystawców swoje stoisko promocyjne miało również Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” wraz z Wojskowym Kołem Łowieckim Nr 193 „Diana” w Stężycy oraz Wojskowym Kołem Łowieckim Nr 118 „Cyranka” w Dęblinie. Podczas targów promowany był nasz region pod względem inwestycyjnym i turystycznym. Uczestnicy targów mieli możliwość zapoznania się z celami określonymi w Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność  opracowaną przez LGD.

Celem udziału w wydarzeniu było:

  • Promocja LSR
  • Promocja PROW 2014-2020
  • Dbałość o wizerunek LGD
  • Promocja oferty turystycznej na obszarze objętym LSR

Podczas wystawy odbyły się także seminaria: „Działania Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na rzecz rolników i obszarów wiejskich”, „Jak obniżyć koszty produkcji mleka”, „Dobrostan wciąż niedoceniony”, „Dobra kondycja łąk i pastwisk to czysty zysk”.

Według szacunków organizatora w ciągu dwóch dni Zielone Agro Show odwiedziło około 35 tysięcy osób.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a patronat medialny – TVP 1.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 131
W sumie: 443343