ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Zielone Agro Show 2017

Print Friendly, PDF & Email

W dniach 27-28 maja 2017 r. na terenie Moto Parku w Ułężu odbyła się już po raz drugi Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Zielone Agro Show, organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W imprezie udział wzięło 150 wystawców, wśród których byli krajowi i zagraniczni producenci oraz dystrybutorzy nowoczesnych maszyn zielonkowych, nasion, nawozów, pasz i dodatków paszowych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich, folii rolniczych i wielu innych produktów. Wśród wystawców swoje stoisko promocyjne miało również Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” wraz z Powiatem Ryckim i Gminą Ułęż. Podczas targów promowany był nasz region pod względem inwestycyjnym i turystycznym. Uczestnicy targów mieli możliwość zapoznania się z celami określonymi w Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność  opracowaną przez naszą grupę.

Stałym, najbardziej oczekiwanym i efektownym punktem imprezy były tradycyjnie pokaz maszyn w czasie pracy. Półtoragodzinne pokazy maszyn do zbioru traw na zakiszanie przyciągnęły tłumy rolników.. Można było zobaczyć blisko 50 zestawów maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek, w tym m.in. kosiarki, prasy zwijające, praso-owijarki, owijarki i przyczepy zbierające. Zwiedzający w jednym miejscu mogli obejrzeć i porównać najlepsze maszyny.

Podczas wystawy odbył się także panel dyskusyjny pt. „Koszty i korzyści. Bez czego specjalistyczne gospodarstwo mleczne nie może się obejść” oraz seminarium pt. „Inne spojrzenie na rozród bydła mlecznego, czyli jak zarobić na seksie”.

Według szacunków organizatora w ciągu dwóch dni Zielone Agro Show odwiedziło około 35 tysięcy osób.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, a patronat medialny – TVP 1. Podczas pierwszego dnia wystawy na jej terenie realizowany był telewizyjny magazyn rolniczy „Tydzień”, który swoją premierę miał 28 maja o godzinie 8:00 rano na antenie TVP 1.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 29
W sumie: 448504