ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Zaproszenie – spotkanie z zakresu tworzenia Lokalnych Partnerstw Wodnych

Print Friendly, PDF & Email

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z/s w Rykach serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w dniu 7 września 2021 r. o godz. 9:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Rykach.  Spotkanie poprowadzi pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Pan Karol Kłopot specjalista z zakresu tworzenia Lokalnych Partnerstw Wodnych.  Celem spotkania będzie identyfikacja problemów związanych z racjonalną gospodarką wodą na terenie naszego powiatu, przygotowanie listy zadań inwestycyjnych, które poprawią bilans wodny a także informacja na temat wszystkich potencjalnych źródeł finansowania, które pomogą w realizacji zidentyfikowanych w trakcie spotkania  inwestycji.

Gospodarowanie wodami w związku ze zmianami  klimatycznymi jest niezwykle ważnym zadaniem, bezpośrednio wpływającym  na ilość i jakość wody w rolnictwie i na obszarach wiejskich.  Susza i brak wody  w dobie zachodzących zmian klimatycznych pokazuje jak ważne i konieczne jest kompleksowe i zrównoważone gospodarowanie wodami. Wieloletnie zaniedbania w zakresie  gospodarowania wodą, melioracji czy retencji w kraju są bardzo duże.  W zależności od naszych działań w gospodarowaniu wodą będzie zależała jakość życia dzisiejszego i przyszłych pokoleń zamieszkujących polską wieś. Problemy te wymusiły zmiany w zakresie finansowania działań związanych z zarządzaniem zasobami wodnymi ze szczególnym zwróceniem uwagi na produkcję rolną, która decyduje o bezpieczeństwie żywnościowym kraju.

Spotkanie z pewnością przybliży problematykę związaną  z stworzeniem odpowiednich warunków i pola do współpracy pomiędzy podmiotami, które mają wpływ na gospodarkę wodną.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o zgłoszenie swojej obecności w terminie do dnia 2 września 2021 r. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod nr tel. 81 865 20 95.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 6
W sumie: 451283