ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Zakończenie projektu 'BĄDŹMY EKO”

Print Friendly, PDF & Email

Zakończenie projektu „BĄDŹMY EKO”

 

W listopadzie br. zakończył się projekt pn. : „BĄDŹMY EKO” – Kształtowanie postaw proekologicznych w powiecie ryckim”, dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W ramach zadania odbyły się konkursy plastyczny i fotograficzny dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu ryckiego. Projekt zrealizowany został przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z/s w Rykach w partnerstwie z Powiatem Ryckim, Instytutem Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego w Lublinie i Miejską Biblioteką Publiczną w Dęblinie.

Konkursy skierowane były do uczniów ze szkół oraz instytucji kultury z terenu gmin: Ryki, Dęblin, Stężyca, Kłoczew, Nowodwór i Ułęż. Celem projektu było m.in. zdobywanie i pogłębianie wiedzy przyrodniczej, historycznej i kulturowej dotyczącej walorów przyrodniczych powiatu ryckiego, pogłębienie wiedzy o regionie i kształtowanie tożsamości regionalnej, poszerzanie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, zdobywanie umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt, rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody i dziedzictwa kulturowego, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego i dziedzictwa kulturowego.

 

W konkursie plastycznym udział wzięło się 62 uczniów z 3 placówek oświatowych:

– w I kategorii – I-II klasa szkoły podstawowej – 54 osoby

– w II kategorii – III-IV klasa szkoły podstawowej – 8 osób

 

Konkurs fotograficzny został skierowany do uczniów klas V – VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.

W konkursie fotograficznym udział wzięło 30 uczniów z 6 placówek oświatowych:

– w I kategorii – V-VI klasa szkoły podstawowej – 10 osób

– w II kategorii – VII-VIII klasa szkoły podstawowej – 7 osób

– w III kategorii – szkoły ponadpodstawowe – 13 osób

 

Dnia 4 listopada 2022 r.   Komisja dokonała oceny prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami.

Decyzją Komisji w każdej grupie tematycznej przyznano I, II, III miejsce i wyróżnienia.

 

Wyniki konkursu plastycznego:

  1. w kategorii klasy I-II szkoły podstawowej

– I miejsce – Alicja Kuropatwa

– II miejsce – Łucja Szyszkowska

– III miejsce – Jan Wiśniewski

Wyróżnienia:

– Bartłomiej Wojdat

– Katarzyna Biernat

– Wojtek Barwicki

 

  1. w kategorii klasy III-IV szkoły podstawowej:

– I miejsce – Igor Skwarek

– II miejsce – Wojciech Buczek

– III miejsce – Kacper Sadura

Wyróżnienia:

– Lena Wojdat

– Antoni Warowny

– Mateusz Hołownia

– Cezary Cygan

 

Wyniki konkursu fotograficznego:

  1. w kategorii klasy V-VI szkoły podstawowej

– I miejsce – Amelia Celej

– II miejsce – Weronika Piwowarczyk

– III miejsce – Sandra Bauman

Wyróżnienia:

– Aleksandra Prządka

– Ignacy Czechowski

 

  1. w kategorii klasy VII-VIII szkoły podstawowej

– I miejsce – Julia Stachurska

– II miejsce – Anna Walasek

– III miejsce – Zuzanna Prządka

Wyróżnienia:

– Nikola Nakonieczna

 

  1. w kategorii szkoła ponadpodstawowa:

– I miejsce – Krzysztof Bukowski

– II miejsce – Natalia Jakubik

– III miejsce – Julita Lemieszek

Wyróżnienia:

– Piotr Grudzień

– Maciej Kołsutowicz

– Julian Kornas

– Marek Falkowski

-Julia Bartniczak

 

Konkurs plastyczny:

  1. kategoria I-II klasa szkoły podstawowej

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

2. kategoria III-IV klasa szkoły podstawowej

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

Konkurs fotograficzny:

  1. kategoria V-VI szkoły podstawowej

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

2. kategoria VII-VIII szkoły podstawowej

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

3. kategoria szkoła ponadpodstawowa

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

 

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 138
W sumie: 443350