ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Wyjątkowe i niepowtarzalne zakończenie lata

Print Friendly, PDF & Email

Sobotnie popołudnie i wieczór w dniu 3 września 2016 roku zapisało się w pamięci wielu uczestników dęblińskiego „Zakończenia Lata” jako wyjątkowo radosny i niepowtarzalny czas. Plac targowy przy ul. Niepodległości w Dęblinie na kilka godzin stał się miejscem wspólnych spotkań Zarządów Osiedlowych  oraz mieszkających na nich Dębliniaków.

Siła każdego samorządu tkwi w potencjale jego mieszkańców. Dowodem na te słowa jest piękna postawa ludzi, którzy swoją aktywnością i zaangażowaniem wspólnie z Urzędem Miejskim w Dęblinie stworzyli nowe wydarzenie kulturalne w mieście.

Koniec lata to czas, kiedy w wielu ogrodach, na  grządkach, w sadach  dojrzewają warzywa i owoce
a kwiaty z rabatek uśmiechają się ciepłem barw do każdego, kto na nie zwróci uwagę.

Koniec lata to czas, kiedy wszystkie dary Matki Ziemi trafiają do naszej kuchni i garnków,
aby nacieszyć podniebienia.

Koniec lata to również dobry czas, aby się tym wszystkim podzielić z innymi.

Podczas sobotniego „Zakończenia Lata” Zarządy Osiedlowe z terenu Miasta Dęblin przygotowały stoiska na których nie brakowało sezonowych ciast z owocami,  swojskiej pajdy chleba ze smalcem, kiełbas, grochówki, bigosu, lecza, pierogów, knedli ze śliwkami, miodów z domowej pasieki itp. Wszystkie stoły były pięknie przystrojone kompozycjami roślinnymi. Stoiska Zarządów Osiedlowych przyciągały uczestników wydarzenia, aby choć na chwilę przystanąć i skosztować smacznego jadła.

Pomysł spotkań międzyosiedlowych zrodził się dość niedawno i był efektem wielu wspólnych rozmów pani Moniki Bąkała ( z Urzędu Miasta Dęblin) z mieszkańcami, którzy czują dużą potrzebę integracji społecznej. Okazuje się, że mieszkańcy Miasta Dęblina są otwarci   na tego typu inicjatywy, integrację lokalnej społeczności, dobrą zabawę. Potencjał ludzki Miasta z radością i zaangażowaniem potrafi ożywiać i animować lokalne społeczności. To jest piękne i motywuje do tworzenia dobrego klimatu dla tego typu inicjatyw.

Podczas sobotniego „Zakończenia Lata” swoje stoiska zaprezentowały Zarządy: Osiedle Lotnisko, Osiedle 15 P.P. „Wilków”, Osiedle Starówka, Osiedle Jagiellońskie, Osiedle Rycice, Osiedle Młynki, Osiedle Irena, Osiedle Pułaskiego, Osiedle Mierzwiączka i Osiedle Żdżary.

Bogato zastawione stoły były również okazją do finansowego zasilenia inicjatyw społecznych   Zarządów Osiedlowych takich jak budowa placu zabaw .

W trakcie sobotniego spotkania, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Program artystyczny z quizami
i konkursami dla dzieci poprowadził Krystian Makston- warszawski aktor, muzyk i artysta.
Młodzi artyści z Dęblina i Borowej tworzący zespół rockowy o nazwie „We’re Back in Shadow”  zaprezentowali swój kunszt instrumentalno- wokalny podczas wieczornego koncertu. W programie była również chwila na wręczenie nagród dla członków Wspólnot Mieszkaniowych
z Osiedla 15 P.P. „Wilków” za udział w konkursie : „Najpiękniejszy teren zielony na Osiedlu”
a organizatorem konkursu był Zarząd Osiedla 15 P.P. „Wilków” w Dęblinie. Wieczór był czasem wspólnej zabawy przy rytmach zespołu AUDIO.
Dęblińskie „Zakończenie Lata” trwało do północy a obecni na nim mieszkańcy bawili się wspaniale.

Mamy nadzieję, że pierwsza sobota września wpisze się już na stałe w kalendarz dęblińskich spotkań pod nazwą „Zakończenie Lata” i będzie naszym lokalnym wydarzeniem, podczas którego mieszkańcy Naszego Miasta  będą bawili się znakomicie.

Organizatorem „Zakończenia Lata” była Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka.

Imprezę monitorowała, koordynowała i poprowadziła Asystent Burmistrza od Promocji Miasta – Monika Bąkała.

Imprezie towarzyszyły stoiska informacyjne m.in. Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z/s w Rykach. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zapoznania się z harmonogramem naboru wniosków, warunków udzielenia wsparcia finansowego oraz  założeniami określonymi w Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022 opracowaną z udziałem lokalnej społeczności.

 

Tekst: Monika Bąkała

Zdjęcia: Elżbieta Wróbel

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=645192182323620&id=100004985325357&pnref=story

 

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 107
W sumie: 442195