ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Wieniec dożynkowy z Gęsiej Wólki najładniejszy w Polsce

Print Friendly, PDF & Email
           W miniony weekend (10-11 września) do Spały przyjechali rolnicy  z całej Polski, by w obecności Pana Prezydenta Andrzeja Dudy podziękować Bogu za tegoroczne plony.  Tradycyjnie podczas uroczystości  dożynkowych odprawiona została Msza Święta dziękczynna z udziałem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i małżonki Agaty Kornhauser-Duda.

W sobotę 10 września odbyła się prezentacja wszystkich grup z całego kraju biorących udział w konkursie na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. W prezentacji poszczególnych regionów uczestniczyła małżonka Prezydenta Pani Agata Kornhauser-Duda.   Jak co roku w konkursie zaprezentowano  16 grup wieńcowych reprezentujących poszczególne województwa.

Województwo Lubelskie reprezentowane było przez Gminę Kłoczew.  Wieniec przygotowany przez  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gęsia Wólka  wygrał konkurs  na ,,Najładniejszy wieniec dożynkowy”.    Zwycięska kompozycja została wręczona Panu  Prezydentowi w niedzielę, podczas dożynek prezydenckich w Spale (woj. łódzkie). – Wszyscy bardzo się cieszymy, że  wieniec reprezentujący Województwo Lubelskie zwyciężył.

Zapraszamy do galerii zdjęć

https://kloczew.eurzad.eu/galeria_p_379.html

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 52
W sumie: 441574