ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Warsztaty wikliniarskie

Print Friendly, PDF & Email

Warsztaty wikliniarskie zostały przeprowadzone w dniu 4 września 2022 r. w Stężycy oraz 18 września 2022 r. w miejscowości Leopoldów w ramach projektu  „My i Nasze Dziedzictwo”         – twórczość ludowa”. Podczas warsztatów, uczestnicy poznali podstawowe sploty wikliny i uwili proste przedmioty.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Twórców Ludowych, którzy przekazali tradycje rękodzielnicze młodemu pokoleniu.

Bogactwem wsi polskiej, oprócz ziemi i ludzi, są kultura i tradycje. Jednym z ważnych elementów dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny są tradycje rękodzielnicze w tym wikliniarstwo, wycinanki, rzeźba,  folklor, produkty kulinarne, haft i inne.

Upowszechnianie wiedzy z zakresu dziedzictwa kulturowego to zagadnienie bardzo ważne.

Dziedzictwo kulturowe stanowi dorobek poprzednich pokoleń, świadczy o korzeniach naszego społeczeństwa, potwierdza w sensie niematerialnym tożsamość regionu.  Ochrona wartości niematerialnych regionu  jest ważnym czynnikiem rozwoju społecznego i szczególnie ważnym celem dla budowania tożsamości lokalnej.

Wartości te można wykorzystać jako produkt turystyczny, który rozwija obszary wiejskie i wpływa na jakość życia mieszkańców.

 

 

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II  Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Materiał opracowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 4
Dzisiaj: 49
W sumie: 441571