ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Warsztaty sztuki ludowej

Print Friendly, PDF & Email

Warsztaty sztuki ludowej zostały przeprowadzone w dniu 4 września 2022 r. w Stężycy oraz 18 września 2022 r. w miejscowości Leopoldów w ramach projektu  „My i Nasze Dziedzictwo”         – twórczość ludowa”. Podczas warsztatów, uczestnicy pozyskali umiejętności tworzenia ozdób z wykorzystaniem słomy i bibuły.

Rękodzielnictwo jest odzwierciedleniem tradycji panujących na określonym obszarze.

Zapoznanie się z dorobkiem naszych przodków jest bardzo ważne. Możemy w ten sposób dowiedzieć się w jaki sposób powstały używane przez nas przedmioty oraz poznawać dawną tradycję i kulturę. Tradycje, obyczaje i wartości dziedziczone po poprzednich pokoleniach określają naszą tożsamość – kulturową, narodową, lokalną czy wyznaniową. Przekazanie i upowszechnianie  wiedzy uczestnikom projektu w zakresie kultury i tradycji takich jak lokalnego produktu, lokalnego rękodzieła, kuchni regionalnej wpłynie na podtrzymanie dziedzictwa kulturowego mieszkańców obszarów wiejskich.

 

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II  Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Materiał opracowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 29
W sumie: 448504