ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Warsztaty kulinarne w Paprotni

Print Friendly, PDF & Email

Za nami warsztaty z kuchni regionalnej, które odbyły się w miejscowości Paprotnia gm. Stężyca. Ten rodzaj działania to nie tylko forma rekreacji, podniesienia wiedzy i umiejętności, ale też integracja i aktywizacja społeczności lokalnej, umiejętność pracy w grupie.  Była to też okazja do wspomnień, opowieści o dawnej kulturze i tradycji. W trakcie zajęć kulinarnych uczestnicy poznali przepisy i przygotowali tradycyjne dania z lokalnych produktów. Efektem pracy były pyszne potrawy i wielka satysfakcja uczestników.  Grupa przygotowała tradycyjne racuchy z jabłkiem, zupę z pora, karczek w cebuli, pieczonego kurczaka oraz tort owocowy. Zwieńczeniem spotkania kulinarnego była wspólna degustacja i śpiew. Spotkanie było wspaniałą zabawą połączoną z nauką i sztuką kulinarną.

Anna Wąsowska

Prezes Zarządu

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie.

Materiał opracowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 70
W sumie: 454576