ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Szlaki rowerowe w gminie Ułęż

Print Friendly, PDF & Email

W ramach realizacji projektu przez Lokalną Grupę Działania ”Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” pn. „Promocja walorów turystycznych obszaru”  wyznaczony został  szlak rowerowy w gminie Ułęż na odcinku ok 27 km. Szlak rowerowy biegnie od miejscowości Sarny przez miejscowość Białki Dolne, Białki Górne, Żabianka, Sobieszyn, Podlodówka, Lendo Ruskie. Został połączony z siecią szlaków w powiecie puławskim na odcinku Baranów – Drążgów. Podczas przemierzania szlaku można zwiedzać obiekty zabytkowe, liczne kapliczki przydrożne a także podziwiać niezwykłą przyrodę. O jej niezwykłości świadczy fakt, że dolina Wieprza została objęta programem NATURA 2000. Trasa biegnie głownie asfaltowymi drogami, ale też trzeba mieć na uwadze, że są odcinki wymagające doświadczenia. Jest to trasa wygodna, bezpieczna o niskim natężeniu ruchu. Jest idealna zarówno dla doświadczonych miłośników sportów rowerowych jak  i dla rodzin, seniorów.  Na trasie usytuowane są mapy szlaku rowerowego, informujące o miejscu pobytu rowerzysty.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie.

Anna Wąsowska

Prezes Zarządu

 

Materiał opracowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 131
W sumie: 443343