ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Promocja walorów przyrodniczych i turystycznych obszaru objętego LSR

Print Friendly, PDF & Email

Obszar objęty LSR a więc obszar całego powiatu ryckiego może poszczycić się niezwykłymi walorami przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi.  Jest to obszar typowo rolniczy, bogaty w czyste środowisko, posiadający duże zasoby zbiorników wodnych. O wyjątkowości przyrodniczej obszaru świadczy fakt, że Dolina rzeki Wieprz i rzeki Wisła objęte są ochroną przyrodniczą programu NATURA 2000. Atuty te sprzyjają rozwojowi turystyki.  Odpowiednia promocja obszaru sprzyja rozwojowi turystyki.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” zrealizowała projekt grantowy pt. „Promocja walorów przyrodniczych i turystycznych obszaru objętego LSR”, który wpisuje się  w Przedsięwzięcie 4.3 Wydawnictwa promujące walory przyrodnicze i turystyczne obszaru LSR.   Wartość projektu wyniosła 79 789,00 zł.  Środki te zostały przekazane Grantobiorcom z budżetu Lokalnej Grupy Działania  w postaci zaliczki stanowiącej 80% wartości projektu. Pozostałe środki  wypłacone zostały po rozliczeniu projektu na rachunki bankowe.

W ramach projektu wydanych zostało 8 publikacji w formie elektronicznej i drukowanej promujących kulturę, historię i przyrodę.

W wersji drukowanej wydane zostały publikacje:

  1. folder turystyczny „Ostatnia szarża 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego”
  2. Album pt. „Skarby Ziemi Stężyckiej”
  3. publikacja pt. „Piękna kraina – Gmina Ułęż”
  4. publikacja pt. „Informator turystyczny Ryk i okolic”
  5. folder informacyjny Miasta Dęblin z mapą regionu.

Publikacje w wersji elektronicznej ukazują historię września 1939 r. i walk w obronie Ojczyzny a także kulturę i przyrodę:

  1. publikacja multimedialna składająca się z 2-óch płyt: film na płycie DVD-video z utworami patriotycznymi i ludowymi oraz płyta CD-R z utworami śpiewanymi przez zespół „Kłoczewiacy” oraz
  2. film dokumentalny pt. „Ostatnia szarża 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego”
  3. publikacja multimedialna pt. „Moja Mała Ojczyzna” składa się z płyty DVD oraz folderu w formie mini książeczki. Na płycie znajdują się nagrania teledysków zespołu ludowego „Kawęczyn”. Płyta nosi tytuł „Rok obrzędowy na wsi”.
Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 3
Dzisiaj: 74
W sumie: 451276