ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Piknik Historyczny

Print Friendly, PDF & Email

Piknik Historyczny pt. ”Wojenko, Wojenko” , który odbył się w miejscowości Rososz w dniu 15.08.2019 r. związany był  z obchodami Święta Wojska Polskiego.

Realizacja zadania wynika z potrzeby podtrzymywania tradycji i pamięci historycznej, zwłaszcza regionalnej, lokalnej oraz  wspólnego (rodzinnego) upamiętnienia  Bohaterów walczących o Wolność i Niepodległość Polski.  Celem wydarzenia było  umożliwienie mieszkańcom powiatu ryckiego  utożsamiać się ze swoim narodem, ze swoim środowiskiem lokalnym w podtrzymywaniu wartości narodowych,  przekazywanie młodym ludziom wiedzy dotyczącej procesu odzyskiwania niepodległości.  Uczestnicy pikniku mieli możliwość udziału w zawodach sportowych. Było to bardzo ważne wydarzenie kulturalne, które integrowało i aktywizowało społeczność lokalną. Oferta wspólnego spędzenia wolnego czasu skierowana była dla każdej grupy wiekowej a także dla rodzin. Podczas uroczystości wystąpiły lokalne zespoły promujące dziedzictwo historyczne i kulturowe, a także Grupa Rekonstrukcji Historycznych, która zaprezentowała pokazy kawalerii.

Podczas wydarzenia Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” zaprezentowała swoją dotychczasową działalność związaną z rozwojem obszarów wiejskich. Z naszą działalnością można było zapoznać się w stoisku. Wydarzenie było okazją do przeprowadzenia zbiórki publicznej na rzecz Pomocy dla Szpitala Powiatowego w Rykach.

 

Wąsowska Anna

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 108
W sumie: 442196