ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Obchody XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”

Print Friendly, PDF & Email

„Wstańcie, chodźmy!”

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Hasło to nawiązuje do tytułu przedostatniej książki Papieża Polaka snującej refleksję o biskupstwie. Dzień Papieski obchodzony był w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie już po raz dziewiętnasty. Już po raz dziewiąty organizowany jest Dzień Papieski. W ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego zorganizowano Konkurs Plastyczny, Konkurs Recytatorski oraz Bieg Papieski.
Bieg Papieski odbył się w dniu 6 października 2019 r. w obiekcie Wyspa Wisła W rywalizacji udział wzięły dzieci, młodzież i dorośli. Wydarzenie to było okazją do spędzenia rodzinnie wolnego czasu na świeżym powietrzu, aktywności sportowej. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale za udział w rywalizacji sportowej.
Podsumowanie obchodów Dnia Papieskiego odbyło się w dniu 13.10.2019 r. Laureaci konkursu recytatorskiego zaprezentowali swoje talenty artystyczne. Uroczystość uświetniła Schola „Radość”, prezentując swój dorobek artystyczny.
Zwycięzcom Biegu Papieskiego zostały wręczone puchary za zdobycie I, II i III miejsca współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 110
W sumie: 442198