ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Konferencja pt. „Kongres Kobiet Lubelszczyzny z obszarów wiejskich” Tradycja i nowoczesność w Kołach Gospodyń Wiejskich.

Print Friendly, PDF & Email

Konferencja odbyła się w dniu 9.12.2017 r. w Sali błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. W konferencji udział wzięło ok. 400 osób z obszaru województwa lubelskiego.  Konferencję otworzyła Pani Dorota Wesołek – Wiceprezes Wojewódzkiego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych w Lublinie – organizator.

Nasza Lokalna Grupa Działania uczestniczyła w wydarzeniu o zasięgu wojewódzkim w roli Partnera.  Na stoisku z Ryk można było skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez Panie z KGW Rososz, Leopoldów Moszczanka, Lasocin, Ownia, Sierskowola, Swaty oraz zapoznać się z działalnością Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”.

Podczas konferencji przeprowadzono dyskusję dotyczącą potencjału kobiet na wsi i w Kołach Gospodyń Wiejskich województwa lubelskiego.  W panelu dyskusyjnym udział wzięły kobiety aktywne działające w obszarach wiejskich m.in. Pani Anna Augustyniak – Sekretarz Województwa Lubelskiego. Następnie omówione zostały zasady i formy wsparcia dla Kół Gospodyń Wiejskich. W tej części Pan Zbigniew Januszek – Kierownik Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego omówił zakres wsparcia, limity środków finansowych oraz możliwości aplikowania o środki finansowe w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Druga część konferencji składała się z dyskusji dotyczącej rozwoju przedsiębiorczości z wprowadzeniem innowacyjności oraz jak rozbudzić aktywność kobiet z obszarów wiejskich.  W panelu dyskusyjnym udział wzięły kobiety sukcesu z województwa lubelskiego. Podczas konferencji przeprowadzony został konkurs kulinarny oraz rękodzieła. Panie z KGW Moszczanka zdobyły II miejsce w konkursie kulinarnym za pasztet z karpia ze szpinakiem.  Podczas wydarzenia można było zasmakować potraw tradycyjnych z różnych zakątków województwa lubelskiego.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 137
W sumie: 443349