ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

I Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich , Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych za nami

Print Friendly, PDF & Email

W minioną niedzielę 2 lutego br. w miejscowości Grabowce Dolne w Gościńcu pod Lasem odbyła się Gala Finałowa I Powiatowego  Turnieju  Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Ludowych.   W rywalizacji udział wzięło 24 Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń działających na terenie powiatu ryckiego.  W wyniku głosowania za pomocą kuponów drukowanych w tygodniku lokalnym „Twój Głos” wyłoniono 3 zwycięskie Koła.

I miejsce  i nagrodę główną w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Powiatu w Rykach Piotra Łysonia zajęło KGW w Owni. II miejsce i nagrodę finansową w wysokości 1000 zł zajęło KGW w Ułężu, III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 600 zł zdobyły Panie z KGW Leopoldów – Karczmiska.

Podczas Gali, zespoły mogły rywalizować w konkursach na  najsmaczniejszą potrawę,  najwierniejszy strój oraz  małą formę sceniczną (do wyboru taniec, skecz, piosenka).

W konkursie na najsmaczniejszą potrawę zwyciężyły pyzy oraz najwierniejszy strój zwyciężyło   KGW w Grabowie Ryckim, wyróżnienie za chleb z ziołami otrzymały Panie z KGW Brzeziny. Za prezentację sceniczną zostało nagrodzone   KGW Leopoldów – Karczmiska. Nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza przyszłość Ziemi Ryckiej”.  Wydarzeniu towarzyszyła miła, radosna atmosfera.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 25
W sumie: 448500