ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Dożynki w Gminie Ułęż

Print Friendly, PDF & Email

W niedzielę 5 września 2021 r. Rolnicy z gminy Ułęż wyrazili wdzięczność   Bogu za urodzaj i szczęśliwe zbiory płodów rolnych. Uroczystość odbyła się w miejscowości Korzeniów na placu zrewitalizowanym ze środków LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” w ramach  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą dziękczynną w intencji rolników, Członków rodzin i mieszkańców, którą odprawili ks. mgr Wiesław Nestoruk  oraz Ks. mgr Marek Śliwa. W homilii Ksiądz Proboszcz nawiązał do ciężkiej pracy i poświęceniu rolników w produkcji żywności. Jednym z elementów Mszy Św. były przyniesione przez mieszkańców i rolników dary, które wydała Ziemia Ułęska. W dorocznym święcie plonów uczestniczył ksiądz dziekan Stanisław Chodźko – kapelan rolników, który poświęcił przyniesione wieńce.  Po zakończonej Mszy Św. Gospodarzowi Gminy Pani Barbarze Pawlak – Wójt Gminy Ułęż oraz Panu Jackowi Beczkowi – Przewodniczącemu Rady Gminy w Ułężu  został wręczony chleb owoc ziemi i pracy rąk ludzkich, który jest symbolem życia, sytości i radości, z przesłaniem aby dzielili Go sprawiedliwie, po czym zaprezentowano wieńce dożynkowe, arcydzieła sztuki ludowej. Podziękowania za trud i mozolną pracę na roli złożył Starosta Rycki – Pan Dariusz Szczygielski, jednocześnie życząc aby  nigdy nie zabrakło chleba polskim rodzinom. Uroczystości towarzyszył festyn „Jabłkowy Piknik Rolniczy”. Na stoiskach zorganizowanych przez mieszkańców Gminy Ułęż można było skosztować potrawy, ciasta, musy przygotowane z jabłek.

Wśród kolejnych atrakcji było przedstawienie życia i pracy na roli w widowisku słowno-muzycznym przedstawionym przez Gminne Koło Teatralne z Ułęża.

Dożynki stanowią okazję do zabaw z powodu zakończenia zbiorów i ciężkiej pracy. Toteż zabawa trwała do późnych godzin nocnych przy dźwiękach muzyki.

Stowarzyszenie LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” również wzięło udział poprzez organizację stoiska promocyjnego, w którym można było zapoznać się z działalnością naszej organizacji oraz ofertą turystyczną obszaru.

Anna Wąsowska

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 18
W sumie: 448957