ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Dożynki w Gminie Kłoczew

Print Friendly, PDF & Email

Dożynki Gminy Kłoczew odbyły się w niedzielę 21 sierpnia br.  w miejscowości Stare Zadybie. Na uroczystość przybyli rolnicy, mieszkańcy oraz wiele gości zaproszonych, którzy wyrażają swój wielki szacunek do ciężkiej i ofiarnej pracy rolnika.   Doroczne Święto Plonów rozpoczęło się Mszą Świętą dziękczynną za szczęśliwe zakończenie żniw i zebrane plony. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz dziekan dekanatu żelechowskiego  ks. Kanonik Stanisław Zajko.   W czasie procesji z darami,  rolnicy złożyli  w ofierze  bochen chleba – owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich, który jest symbolem życia, radości, sytości, szczęścia.   Na zakończenie Mszy Świętej poświęcone zostały wieńce dożynkowe przygotowane przez rolników Gminy Kłoczew.  Na tegoroczne Święto Plonów przygotowano 7 wieńców dożynkowych, w których kryje się nie tylko radość z zakończonych żniw, wdzięczność Bogu za zebrane plony, ale też  odpoczynek i zabawa  po ciężkiej pracy. Po zakończonej Mszy Św. Grupy wieńcowe ośpiewały wieńce dożynkowe i złożyły na ręce Wójta Gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego bochny chleba. Podczas wystąpień gości zaproszonych wszyscy wyrazili swój wielki szacunek do ciężkiej pracy rolnika, przywiązania do narodowej tradycji i zwyczajów.  Imprezie towarzyszyła twórczość lokalnych zespołów ludowych.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z/s w Rykach uczestniczyło w dorocznym Święcie Plonów Gminy Kłoczew.  Na stoisku LGD uczestnicy imprezy mieli możliwość zasięgnięcia informacji o planowanych naborach wniosków w ramach inicjatywy LEADER  PROW 2014-2020, warunkach ubiegania się o pomoc finansową a także zapoznać się z dotychczasową działalnością.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości dożynkowych wszyscy bawili się znakomicie przy muzyce lokalnych zespołów ludowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 25
W sumie: 448500