ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Dożynki Powiatowo-Gminne w Rykach

Print Friendly, PDF & Email

W minioną niedzielę 25.08.2019 r. rolnicy z gminy oraz powiatu ryckiego świętowali zakończenie żniw. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. Dziękczynną w intencji rolników i członków ich rodzin.  Mszę Św. Celebrował ks. Kanonik Stanisław Chodźko, który wyraził szacunek do ciężkiej pracy rolnika. Za wygłoszoną homilię, Ksiądz Proboszcz – Kapelan Rolników otrzymał gromkie brawa. Dożynki dla rolników to jest święto, które wpisane jest  w polską kulturę i tradycję narodową. Ta piękna tradycja , której symbolem jest chleb – ma jeden przekaz- sprawiedliwe dzielenie się chlebem. Bochen chleba i wieńce dożynkowe są darem symbolizującym mozolną i wielomiesięczną pracę rolników.

Na uroczystość dożynkową, delegacje przygotowały piękne wieńce dożynkowe. Komisja Konkursowa uznała za najpiękniejszy wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Korzeniowie. Każda delegacja przygotowała występ artystyczny.

Wśród wystawców była również i Lokalna Grupa Działania „Lepsza przyszłość Ziemi Ryckiej”. W stoisku promocyjnym można było zapoznać się z działalnością oraz ofertą turystyczną obszaru.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 131
W sumie: 443343