ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Dożynki Gminne w Rykach

Print Friendly, PDF & Email

W minioną niedzielę 29.08.2021 r. rolnicy z gminy Ryki świętowali zakończenie żniw. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. Dziękczynną w intencji rolników i członków ich rodzin.  Mszę Św. Celebrował ks. Kanonik Stanisław Chodźko – kapelan rolników, który wyraził szacunek do ich ciężkiej pracy.   Dożynki dla rolników to jest święto, które wpisane jest  w polską kulturę i tradycję narodową. Ta piękna tradycja, której symbolem jest chleb – ma jeden przekaz- sprawiedliwe dzielenie się chlebem. Bochen chleba i wieńce dożynkowe są darem symbolizującym mozolną i wielomiesięczną pracę rolników.

Na uroczystość dożynkową, delegacje przygotowały piękne wieńce dożynkowe. Komisja Konkursowa uznała za najpiękniejszy wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Dąbi, II miejsce zdobył wieniec z Sierskowoli, III miejsce  Zalesia. Każda delegacja przygotowała występ artystyczny.

W przygotowanie dożynek włączyli się Mieszkańcy Gminy Ryki poprzez przygotowanie stoisk promujących miejscową kulturę, lokalne produkty. Na stoisku Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza przyszłość Ziemi Ryckiej”   można było zapoznać się z działalnością naszej organizacji a także  ofertą turystyczną obszaru.

.

Anna Wąsowska

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 6
W sumie: 451283