ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Dożynki Gminne w Rykach

Print Friendly, PDF & Email

Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego. Dożynki Gminy Ryki rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Rykach koncelebrowanej przez Kanonika Stanisława Chodźko, po czym korowodem dożynkowym  uczestnicy udali się na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Rykach.

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Ryki – Jarosław Żaczek.

Tradycją jest, że delegacje z sołectw zaprezentowali wykonane wieńce dożynkowe wraz z występem artystycznym. Pomiędzy występami i atrakcjami miał miejsce konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Komisja konkursowa wśród 12-stu zaprezentowanych wieńców wybrała 3 najładniejsze:
III miejsce – Leopoldów
II miejsce – Swaty
I miejsce – Moszczanka

Wśród wystawców była również Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”. W stoisku promocyjnym można było zapoznać się z działalnością oraz ofertą turystyczną obszaru.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 25
W sumie: 448500