ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Dożynki gminne 2018

Print Friendly, PDF & Email

Święto dziękczynienia za plony

Jak każdego roku po zakończonych żniwach, rolnicy wyrażają radość i wdzięczność Bogu za zebrane plony. Na obszarze objętym LSR jako pierwsi świętowali rolnicy w gminie Ryki i gminie Kłoczew w 26 sierpnia 2018 r.  Tradycyjnie Święto Plonów rozpoczęło się Mszą Świętą dziękczynną za szczęśliwe zakończenie żniw i zebrane plony. Na uroczystość przybyli rolnicy, mieszkańcy oraz wiele gości zaproszonych, którzy wyrażają swój wielki szacunek do ciężkiej i ofiarnej pracy rolnika.   W czasie procesji z darami,  rolnicy złożyli  w ofierze  bochen chleba – owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich, który jest symbolem życia, radości, sytości, szczęścia.   Na zakończenie Mszy Świętej poświęcone zostały wieńce dożynkowe przygotowane przez rolników.  Podczas wystąpień gości zaproszonych wszyscy wyrazili swój wielki szacunek do ciężkiej pracy rolnika, przywiązania do narodowej tradycji i zwyczajów.  Imprezie towarzyszyła twórczość lokalnych zespołów ludowych.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z/s w Rykach uczestniczyło w dorocznym Święcie Plonów poprzez stworzenie 2 stoisk promocyjnych w gminie Ryki oraz gminie Kłoczew.

W stoisku można było zapoznać się z ofertą turystyczną regionu. W stoisku LGD, swoje produkty lokalne (wędliny, mięsa)  zaprezentowała lokalna firma Masarnia z Ubojnią Patrycja Koryś z Kłoczewa oraz rękodzieło wystawione przez Gminny Ośrodek Kultury w Stężycy

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości dożynkowych wszyscy bawili się znakomicie przy muzyce lokalnych zespołów ludowych.

Wąsowska Anna

Prezes Zarządu

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 25
W sumie: 448500