Nazwa instytucji: Gmina Ryki
Nr umowy: UM03-6935-UM0310712/17
Kwota dofinansowania: 115 998,75 zł
Ogólna wartość projektu: 142 680,00 zł
Intensywność pomocy: 51,73%
Co zostało zrealizowane: w zakres rzeczowy projektu wchodziły roboty przygotowawcze, roboty ziemne, podbudowa i nawierzchnia, roboty wykończeniowe
Cel projektu: budowa parkingu dla turystów w mieście Ryki i wprowadzenie nowej oferty turystycznej przy udziale społeczeństwa
Zrealizowane wskaźniki: W.p 3.2 Liczba nowych lub przebudowanych obiektów infrastruktury turystycznej – 1 szt.
W.r 3.2 Liczba osób korzystająca z nowej, przebudowanej infrastruktury turystycznej – 880 osób
Nazwa instytucji: projekt współpracy realizowany przez Stowarzyszenie LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”, Stowarzyszenie LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem”, LGD „Zielony Pierścień”, Stowarzyszenie LGD „nasze Roztocze”, Stowarzyszenie LGD „Krasnystaw PLUS”, Stowarzyszenie LGD „Dolina Giełczwi”, LGD „Polesie”
Nr umowy: 00003-6936-UM0320003/17
Kwota dofinansowania: 49 601,86 zł – Stowarzyszenie LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”
Ogólna wartość projektu współpracy: 397 188,00 zł
Co zostało zrealizowane: w zakres rzeczowy projektu wchodziły opracowanie projektu graficznego oraz druk przewodnika turystycznego dla kajakarzy w języku polskim i angielskim, aktualizacja i poszerzenie informacji na stronie www.kajakiempowieprzu.pl, utworzenie miejsc postojowych dla kajakarzy w miejscowości Dęblin i Bobrowniki – Stowarzyszenie LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”
Cel projektu: wzrost znaczenia turystyki aktywnej w rozwoju gospodarczym Lubelszczyzny poprzez rozbudowę infrastruktury turystycznej i promocję turystyki kajakowej na rzece Wieprz
Zrealizowane wskaźniki: W.p 4.4 Liczba zrealizowanych projektów współpracy – 1 szt.
W.r 4.4 Liczba projektów współpracy wykorzystujących lokalne zasoby – 1 szt.
Nazwa instytucji: Gmina Nowodwór
Nr umowy: UM03-6935-UM0311502/18
Kwota dofinansowania: 101 531,58 zł
Co zostało zrealizowane: w zakres rzeczowy projektu wchodziły roboty zewnętrzne, pokrycie dachowe oraz stolarka okienna i drzwiowa
Cel projektu: zaspokojenie potrzeb mieszkańców poprzez modernizację świetlicy Środowiskowej
Zrealizowane wskaźniki: W.p 3.1 Liczba nowych lub przebudowanych obiektów infrastruktury rekreacyjnej i kulturalnej – 1 szt.
W.r 3.1 Liczba osób korzystająca z nowej, ulepszonej infrastruktury rekreacyjnej i kulturalnej –312
Nazwa instytucji: Gmina Nowodwór
Nr umowy: UM03-6935-UM0311501/18
Kwota dofinansowania: 93 398,02 zł
Co zostało zrealizowane: w zakres rzeczowy projektu wchodziły roboty rozbiórkowe i remontowe oraz stolarka okienna i drzwiowa
Cel projektu: zaspokojenie potrzeb mieszkańców poprzez modernizację świetlicy Środowiskowej
Zrealizowane wskaźniki: W.p 3.1 Liczba nowych lub przebudowanych obiektów infrastruktury rekreacyjnej i kulturalnej – 1 szt.
W.r 3.1 Liczba osób korzystająca z nowej, ulepszonej infrastruktury rekreacyjnej i kulturalnej –208
Nazwa instytucji: Gmina Nowodwór
Nr umowy: UM03-6935-UM0311500/18
Kwota dofinansowania: 59 608,68 zł
Co zostało zrealizowane: w zakres rzeczowy projektu wchodziły uporządkowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie placu oraz ustawienie urządzeń zabawowych dla dzieci
Cel projektu: zaspokojenie potrzeb mieszkańców Zawitała poprzez utworzenie otwartej strefy rekreacji
Zrealizowane wskaźniki: W.p 3.1 Liczba nowych lub przebudowanych obiektów infrastruktury rekreacyjnej i kulturalnej – 1 szt.
W.r 3.1 Liczba osób korzystająca z nowej, ulepszonej infrastruktury rekreacyjnej i kulturalnej –412
Za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”, Gmina Ryki zrealizowała projekt pod nazwą „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej miasta Ryki poprzez budowę parkingu dla turystów”. Celem projektu była budowa parkingu dla turystów w mieście Ryki i wprowadzenie nowej oferty turystycznej przy udziale społeczeństwa.
Operacja realizuje cel ogólny 2 Poprawa poziomu i jakości życia mieszkańców, cel szczegółowy 3 Wzmocnienie kapitału społecznego poprzez integrację i aktywizację społeczności lokalnej Planu działania, Przedsięwzięcie 3.2.Budowa, modernizacja obiektów na cele turystyczne.
W zakres rzeczowy projektu wchodziły roboty przygotowawcze, roboty ziemne, podbudowa i nawierzchnia, roboty wykończeniowe.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” prowadzi szkolenie skierowane jest dla przedsiębiorców posiadających siedzibę na obszarze objętym LSR oraz osób fizycznych zamieszkałych na obszarze jednej z gmin należących do powiatu ryckiego tj: Dęblin, Ryki, Stężyca, Kłoczew, Ułęż i Nowodwór. Projekt realizowany jest w okresie marzec – wrzesień 2019 r. Pierwsze zajęcia odbyły się w dniu 31 maja 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Rykach i trwać będą do września. Szkolenie obejmuje jest 80 godzin i odbywa się 1 raz w tygodniu średnio po 5 godzin dziennie, co daje 16 dni. W szkoleniu bierze udział 20 osób, zakwalifikowanych przez Stowarzyszenie LGD. W zasadzie wszystkie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie. Większość uczestników projektu zamieszkuje miasto i gminę Ryki.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Zakres szkolenia obejmuje tematykę:
II. Elementy psychologii w opiece osób chorych, starszych i niepełnosprawnych – 20 godzin.
III. Pielęgnacja osób przewlekle chorych, starszych i niepełnosprawnych – 20 godzin
IV. Podstawy rehabilitacji i wypoczynku 15 godzin
V. Podstawy terapii zajęciowej i wypoczynku 15 godzin
Szkolenie prowadzą psycholodzy, dyplomowane pielęgniarki, dyplomowani rehabilitanci i terapeuci. Uczestnicy szkolenia podniosą wiedzę i nabędą kompetencje do opieki nad ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi i ich wypoczynkiem. Pozyskana wiedza z pewnością usprawni ich dotychczasową pracę. Szkolenie umożliwi uczestnikom uzupełnienie kwalifikacji stosownie do potrzeb rynku pracy. Zmiany demograficzne powodują wzrost zapotrzebowania na nowe specjalności/zawody w branży usług dla starzejącego się społeczeństwa oraz osób niepełnosprawnych. Coraz bardziej rosną oczekiwania społeczności w stosunku do długości życia a jednocześnie istnieje bardzo niski współczynnik dzietności. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty o ukończonym szkoleniu. Pozyskanie wiedzy w jaki sposób opiekować się osobami starszymi i niepełnosprawnymi z pewnością podniesie kompetencje do prowadzenia własnej firmy bądź zatrudnienie w firmie obsługującej ruch turystyczny czy usługi opiekuńcze. Uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty o odbyciu szkolenia z zakresu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Koszt szkolenia stanowi kwotę 7220,00 zł. Kwota ta została ustalona w oparciu o najniższą cenę zaproponowaną w odpowiedzi na nasze zamówienie publiczne.
Celem operacji jest przyczynienie się do powstania nowych usług z zakresu ekonomii społecznej na obszarze powiatu ryckiego. Pozyskana wiedza i kompetencje może przyczynić się do powstania nowej usługi opiekuńczej, może być narzędziem do aktywności społeczności lokalnej poprzez podejmowanie działalności gospodarczej w zakresie usług opiekuńczych, turystycznych dla tej właśnie grupy . Poprzez to szkolenie realizujemy pomysły mieszkańców powiatu ryckiego, które zbieraliśmy podczas konsultacji społecznych przy pisaniu Lokalnej Strategii Rozwoju, które odbyły się w 2015 r. Już wówczas mieszkańcy dostrzegali problem ludzi starszych i niepełnosprawnych. Zebrane wnioski i pomysły od mieszkańców oraz różnych podmiotów są realizowane i rozłożone w czasie do 2022 roku.
Za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”, Gmina Nowodwór zrealizowała projekt pod nazwą „Modernizacja budynku świetlicy środowiskowej w Lendzie Wielkim”. Celem projektu było zaspokojenie potrzeb mieszkańców poprzez modernizację świetlicy środowiskowej.
Operacja realizuje cel ogólny 2 Poprawa poziomu i jakości życia mieszkańców, cel szczegółowy 3 Wzmocnienie kapitału społecznego poprzez integrację i aktywizację społeczności lokalnej Planu działania, Przedsięwzięcie 3.1.Budowa, modernizacja obiektów z przeznaczeniem na cele rekreacyjne i kulturalne.
W zakres rzeczowy projektu wchodziły roboty rozbiórkowe i remontowe oraz stolarka okienna i drzwiowa.
Źródło: strona internetowa Gminy Nowodwór
Źródło: strona internetowa Gminy Nowodwór
Za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”, Gmina Nowodwór zrealizowała projekt pod nazwą „Modernizacja budynku świetlicy środowiskowej w Grabowie Ryckim”. Celem projektu było zaspokojenie potrzeb mieszkańców poprzez modernizację świetlicy środowiskowej.
Operacja realizuje cel ogólny 2 Poprawa poziomu i jakości życia mieszkańców, cel szczegółowy 3 Wzmocnienie kapitału społecznego poprzez integrację i aktywizację społeczności lokalnej Planu działania, Przedsięwzięcie 3.1.Budowa, modernizacja obiektów z przeznaczeniem na cele rekreacyjne i kulturalne.
W zakres rzeczowy projektu wchodziły roboty zewnętrzne, pokrycie dachowe oraz stolarka okienna i drzwiowa.
Źródło: strona internetowa Gminy Nowodwór
Za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”, Gmina Nowodwór zrealizowała projekt pod nazwą „Utworzenie otwartej strefy rekreacji w miejscowości Zawitała”.
Celem projektu było zaspokojenie potrzeb mieszkańców miejscowości Zawitała poprzez utworzenie otwartej strefy rekreacji.
Operacja realizuje cel ogólny 2 Poprawa poziomu i jakości życia mieszkańców, cel szczegółowy 3 Wzmocnienie kapitału społecznego poprzez integrację i aktywizację społeczności lokalnej Planu działania, Przedsięwzięcie 3.1. Budowa, modernizacja obiektów z przeznaczeniem na cele rekreacyjne i kulturalne.
W zakres rzeczowy projektu wchodziły uporządkowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie placu oraz ustawienie urządzeń zabawowych dla dzieci.
Źródło: strona internetowa Gminy Nowodwór
Źródło: strona internetowa Gminy Nowodwór