ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Aktualności

Podsumowanie Konkursu Plastycznego

Podsumowanie Konkursu Plastycznego

 

Święta Bożego Narodzenia to dla Polaków najważniejsze i jednocześnie najbogatsze w tradycje ludowe święta. W polskiej tradycji narodowej okres Świąt Bożego Narodzenia był wielkim i uroczyście obchodzonym świętem.

Szopki Bożonarodzeniowe są nieodłącznym elementem tradycji narodowej. Upamiętniają przybycie do Betlejem pasterzy i złożenie przez nich hołdu nowo narodzonemu Mesjaszowi.

Innym symbolem świąt jest gwiazda betlejemska, ponieważ w dniu narodzin Chrystusa prowadziła mędrców do celu – Betlejem.  Gwiazda Betlejemska jest głównym atrybutem kolędowania. Chodzenie po kolędzie związane było z radosnym obchodzeniem Wigilii. Po uczcie wigilijnej do chłopskich chat pukali kolędnicy – wędrowni przebierańcy śpiewający i życzący zgromadzonym na Wigilii szczęścia w nadchodzącym roku, których obdarowywano m.in. jadłem, pieniędzmi, jajami lub ciastem. Gwiazdy odznaczały się dużą różnorodnością konstrukcyjną i dekoracyjną. Nieodłącznym elementem wierzeń ludowych jest Anioł Stróż,  istota będąca pośrednikiem między ludźmi a Bogiem.

W ramach kultywowania lokalnych tradycji i zwyczajów ludowych, zrealizowany został  Konkurs plastyczny związany z twórczością Bożonarodzeniową.  Prace plastyczne można było podziwiać w okresie ostatniego miesiąca. Wszystkie prace złożone w ramach konkursu nawiązywały do twórczości ludowej z elementami regionalizmu. Oprócz talentów dzieci można było zauważyć zaangażowanie całych rodzin w tworzeniu prac plastycznych, nawiązujących do tradycji regionalnych, narodowych. Konkurs zakończony został w dniu 21 stycznia 2018 r.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania w formie drobnych upominków. Jednak najciekawsze prace zostały nagrodzone. Uczestnikami konkursu były  dzieci  przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz osoby dorosłe z Gminy Stężyca. Na konkurs plastyczny wpłynęło 86 prac w tym w kategorii:

 • Gwiazda Betlejemska 7 prac
 • Szopka Bożonarodzeniowa 26 prac
 • Świąteczny Anioł – 53 prace.

Czytaj dalej

Realizacja operacji własnej

Szanowni Państwo

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” informuje, iż w ramach operacji  własnej realizować będzie działania:

 • Stworzenie platformy internetowej dla biznesu
 • Organizacja szkoleń w zakresie rozwoju przedsiębiorczości
 • Organizacja szkoleń dla przewodników turystycznych dla obszaru objętego LSR tj. miasto Dęblin, miasto i Gmina Ryki, gmina Stężyca, Ułęż, Kłoczew i Nowodwór
 • Szkolenie z zakresu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Do realizacji powyższych zadań zapraszamy chętnych przedsiębiorców oraz mieszkańców z obszaru gmin: miejskiej Dęblin, miejsko-wiejskiej Ryki, wiejskich Stężyca, Kłoczew, Ułęż i Nowodwór do udziału w bezpłatnych działaniach w zakresie operacji własnej.

Czytaj dalej

Ogłoszenie

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z/s w Rykach informuje, iż w dniu 15.01.2018 r. od godz. 15.00 w Sali konferencyjnej Urzędu  Miejskiego w Rykach przy ul. Karola Wojtyły 29 odbędzie się szkolenie kadry biorącej udział we wdrażaniu Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022.

Zatem Biuro LGD czynne będzie w godzinach od 8.00 do godz. 14.30. W sprawach bardzo pilnych kontakt z pracownikami Biura będzie możliwy w miejscu prowadzenia szkolenia lub telefonicznie 606835659.

Informacja o szkoleniu kadry biorącej udział we wdrażaniu LSR

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z/s w Rykach informuje iż  w dniu   15 stycznia 2018 r. w godzinach od 13.30-20.00 w sali konferencyjnej  Urzędu Miejskiego w Rykach przy ul. Karola Wojtyły 29 odbędzie się szkolenie zamknięte kadry biorącej udział we wdrażaniu Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022.

 

Program szkolenia

 1. 13.30 – Rejestracja uczestników szkolenia
 2. 14:00 – 15:00 – Projekty grantowe: Wydatki kwalifikowane, Beneficjenci, limity i kwoty wsparcia, Zawarcie umowy, Realizacja umowy, Sprawozdawczość.
 3. 15:00 – 15:30 – Zasady wyboru operacji w ramach procedury grantowej oraz lokalne kryteria wyboru.
 4. 15:30 – 16:30 Wydatki kwalifikowane, Beneficjenci, limity i kwoty wsparcia,   Realizacja umowy, Sprawozdawczość w ramach procedury konkursowej.
 5. 16:30 – 17:00 – Przerwa
 6. 17:00 – 17:30 – Zasady wyboru operacji w ramach procedury konkursowej oraz lokalne kryteria wyboru.
 7. 17:30 – 19:00 – Warsztaty praktyczne oceny wniosków.
 8. 19:00 – 20:00 – Procedura odwoławcza.
Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 5
Dzisiaj: 318
W sumie: 84198