ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Aktualności

Skrócony czas pracy

Informujemy, że ze względu na utrzymujące się upały, od dnia 13 sierpnia  2018 r . do odwołania, Biuro Stowarzyszenia będzie czynne w godzinach 8:00 – 15:00.

„W Krainie Lubelskich Ryb”

W minioną niedzielę  w obiekcie „Wyspa Wisła” w Stężycy odbył się II  Festiwal Ryb Słodkowodnych  „W Krainie Lubelskich Ryb”.   Podczas imprezy nasza Lokalna Grupa Działania promowała obszar objęty LSR. Na   stoisku LGD można było skosztować zupę rybną, pierogi z nadzieniem rybnym, paprykarz. Podczas wydarzenia przeprowadzony został konkurs kulinarny na najlepszą potrawę  z wykorzystaniem ryb słodkowodnych. Najlepszą potrawą w województwie lubelskim okazała się zupa rybna ugotowana przez Klub Aktywnych Kobiet ze Stężycy.    Swoje umiejętności kulinarne zaprezentował również Pan Antoni Tobjasz właściciel Gospodarstwa Agroturystycznego „Tosiek” ze Stężycy. Podczas imprezy przygotował smaczną zupę rybną. Korzystając z naszej obecności Uczestnicy imprezy zainteresowani byli uzyskaniem wsparcia w ramach inicjatywy LEADER na rozwój przedsiębiorczości.

Zarząd LGD wszystkim serdecznie dziękuje za wspólną promocję naszego obszaru.

                                                Anna Wąsowska –  Prezes Zarządu

Czytaj dalej

Skrócenie czasu pracy

Informujemy, że ze względu na utrzymujące się upały, od dnia 8 sierpnia  2018 r . do 10 sierpnia 2018 r., Biuro Stowarzyszenia będzie czynne w godzinach 8:00 – 15:00.

„Kraina mlekiem i miodem płynąca – edukacyjno-promocyjne warsztaty serowarskie i pszczelarskie”

Warsztaty pszczelarskie zorganizowano dzięki  dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W dniach 18-19 lipca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbyły się warsztaty edukacyjno-promocyjne serowarskie i pszczelarskie.

Organizatorem warsztatów  był  Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie. Projekt realizowany był w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Lepsza przyszłość Ziemi Ryckiej” z/s w Rykach oraz Gminną Spółdzielnią „Samopomoc Chłopska” w Kłoczewie.

W pierwszym dniu realizacji projektu były warsztaty pszczelarskie dla dorosłych. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W warsztatach udział wzięli dorośli w różnej grupie wiekowej.   Pan Andrzej Ożóg – pszczelarz z Krakowa z wielką pasją dzielił się swoją wiedzą na temat pszczelarstwa. Opowiedział jak można założyć i prowadzić pasiekę oraz wpływ produktu na zdrowie.  Podczas szkolenia można było degustować miody. Nie małym zaskoczeniem uczestników okazał się przygotowany napój z natki pietruszki z dodatkiem miodu pszczelego.    Na zakończenie warsztatów przeprowadzone zostało szkolenie przez Prezes LGD Annę Wąsowską w zakresie marketingu i sprzedaży produktów lokalnych. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się o założeniach i projektach, które zamierza realizować Stowarzyszenie LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” w zakresie produktów lokalnych.

Drugi dzień warsztatów poświęcony był na zajęcia dotyczące sposobów przetwarzania mleka na sery i inne produkty mleczne. Uczestnicy warsztatów poznawali tajniki wytwarzania serów podpuszczkowych powszechnie znanych na terenie kraju. Pilni kursanci samodzielnie warzyli sery typu: oscypek, ser gouda, ser koryciński i ser żuławski. Degustowano i porównywano smaki serów wzbogaconych różnymi przyprawami i ziołami.

 Skrócenie czasu pracy

Informujemy, że ze względu na utrzymujące się upały, od dnia 1 sierpnia  2018 r . do 3 sierpnia 2018 r., Biuro Stowarzyszenia będzie czynne w godzinach 8:00 – 15:00.

Zaproszenie na Posiedzenie Rady

 

 

 

Sz. P.

                                  Członkowie Rady LGD

 

 

Przewodniczący Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” zaprasza na Posiedzenie Rady.

Posiedzenie Rady odbędzie się w dniu 07.08.2018 r. o godz. 15:30 w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Rykach. (ul. Karola Wojtyły 29).

 

Porządek posiedzenia:

  1. Otwarcie zebrania.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku zebrania.
  4. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
  5. Wybór Członków Komisji Skrutacyjnej.
  6. Zatwierdzenie zmian dotyczących wniosku Gminy Ryki pt. „Modernizacja, doposażenie i utwardzenie terenu przy budynku przeznaczonym na cele kulturalne w Sędowicach”.
  7. Ocena projektu własnego.
  1. Dyskusja, wnioski i zapytania.
  2. Zamkniecie posiedzenia.

 

Wszystkie materiały dla Członków Rady dostępne są w Biurze Stowarzyszenia od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

 

Z poważaniem

Jarosław Żaczek

Przewodniczący Rady

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 7
W sumie: 120476