ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Aktualności

Zaproszenie na Posiedzenie Rady w dniu 1.10.2020 r.

Zaproszenie na Posiedzenie Rady

Przewodniczący Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” zaprasza na Posiedzenie Rady.

Posiedzenie Rady odbędzie się w dniu 1.10.2020 r. o godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Rykach. (ul. Karola Wojtyły 29).

 

Porządek posiedzenia:

 1. Otwarcie zebrania.
 2. Stwierdzenie quorum.
 3. Przyjęcie porządku zebrania.
 4. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
 5. Wybór Członków Komisji Skrutacyjnej.
 6. Rozpatrzenie wniosku   o wydanie opinii w sprawie wprowadzenia zmian w umowie Nr 01311-6935-UM0312645/20 zawartej w dniu 27 lipca 2020 r. na realizację operacji pt. „Modernizacja świetlico-strażnicy w Woli Zadybskiej” w zakresie terminu realizacji operacji.
 7. Rozpatrzenie wniosku   o wydanie opinii w sprawie wprowadzenia zmian w umowie Nr 01304-6935-UM0312646/20 zawartej w dniu 8 lipca 2020 r. na realizację operacji pt. „Modernizacja świetlicy w Przykwie” w zakresie terminu realizacji operacji.
 8. Rozpatrzenie wniosku   o wydanie opinii w sprawie wprowadzenia zmian w umowie Nr 01310-6935-UM0312130/19 zawartej w dniu 15 lipca 2020 r. na realizację operacji pt. „Modernizacja świetlico-strażnicy w Kłoczewie” w zakresie terminu realizacji operacji.
 1. Dyskusja, wnioski i zapytania.
 1. Zamknięcie posiedzenia.

 

Wszystkie materiały dla Członków Rady dostępne są w Biurze Stowarzyszenia od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Z poważaniem

Jarosław Żaczek

Przewodniczący Rady

Ogłoszenie w sprawie konsultacji społecznych

Ogłoszenie w sprawie konsultacji społecznych

 

Data zamieszczenia ogłoszenia: 16.09.2020 r.

Uchwałą Nr 9/2020 Zarządu Stowarzyszenia LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z dnia 14 września 2020 r. przystąpiono do aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.

W terminie od dnia 16 września 2020 r. do dnia 25 września 2020 r. mieszkańcy obszaru LGD mogą zgłaszać swoje uwagi i wnioski zawierające propozycje planowanych do realizacji przedsięwzięć.

Uwagi i propozycje zmian wraz z ich uzasadnieniem należy zgłaszać na formularzu (do pobrania poniżej) do dnia 25 września 2020 r. osobiście w biurze LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” ul. Żytnia 8, 08-500 Ryki lub pocztą elektroniczną na adres:  lgdryki@gmail.com.

Zmiany w szczególności dotyczą zwiększenia limitu środków przeznaczonych na realizację projektów współpracy z 5% do 10% wysokości środków określonych w umowie ramowej.

 

W związku z powyższym Zarząd Stowarzyszenia LGD prosi o zgłaszanie propozycji zmian LSR.

Dożynki Gminne w Rykach

Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego. Dożynki Gminy Ryki rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Rykach koncelebrowanej przez Kanonika Stanisława Chodźko, po czym korowodem dożynkowym  uczestnicy udali się na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Rykach.

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Ryki – Jarosław Żaczek.

Tradycją jest, że delegacje z sołectw zaprezentowali wykonane wieńce dożynkowe wraz z występem artystycznym. Pomiędzy występami i atrakcjami miał miejsce konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Komisja konkursowa wśród 12-stu zaprezentowanych wieńców wybrała 3 najładniejsze:
III miejsce – Leopoldów
II miejsce – Swaty
I miejsce – Moszczanka

Wśród wystawców była również Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”. W stoisku promocyjnym można było zapoznać się z działalnością oraz ofertą turystyczną obszaru.

Warsztaty, jarmark i zabawa ludowa

zaproszenie_warsztaty jarmark_plakat_druk

Zapraszamy do spędzenia niedzielnego popołudnia z folklorem!
Zapraszamy na imprezę „Warsztaty, jarmark i zabawa ludowa” na teren zespołu parkowo-pałacowego.

23 sierpnia 2020r.

Na Scenie Parkowej MGCK zobaczycie występy zespołów śpiewaczych i kapel ludowych. Imprezę podsumuje zabawa pod chmurką z zespołem Zespół Relax
Czekają na Was pokazy rękodzieła – przyjrzycie się na żywo m.in. pracy wikliniarza, garncarza i innych rękodzielników.
Odbędzie się także pokaz pieczenia chleba!

Ponadto:
kiermasz rękodzieła i produktów lokalnych
konkurs „Smakuj co nasze” na najlepszą potrawę tradycyjną lub produkt lokalny
warsztaty ludowe dla najmłodszych

 

Zadanie „Warsztaty, jarmark i zabawa ludowa” jest realizowane w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan operacyjny na lata 2020-2021 którego Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach jest beneficjentem.

Zostań partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wejdź na www.ksow.pl

Konkurs fotograficzny „Kierunek lubelskie krajobrazy”

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

na najlepszą fotografię przyrodniczą z regionu lubelskiego

„Kierunek lubelskie krajobrazy”

Zamierzeniem przedsięwzięcia jest promocja potencjału przyrodniczego naszego regionu, edukacja ekologiczna mieszkańców oraz turystów odwiedzających parki narodowe i krajobrazowe zlokalizowane w granicach województwa lubelskiego, a także  inspirowanie ich do działań na rzecz ochrony środowiska.

Plakat-KONKURS-FOTOGRAFICZNY

Konkurs realizowany w czterech kategoriach:

 1. „Poleski Park Narodowy”
 2. „Roztoczański Park Narodowy”
 3. „Lubelskie Parki Krajobrazowe”
 4. „Lubelskie pszczoły i pasieki”.

Konkurs ma charakter otwarty, może brać w nim udział każda zainteresowana osoba, która profesjonalnie lub amatorsko zajmuje się fotografią.

Uczestnik może zgłosić maksymalnie po trzy fotografie w każdej z kategorii konkursowych. Fotografie należy wykonać w dniach od 3 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r., a zgłosić do 7 września 2020 r.

Autorom najciekawszych prac w każdej z czterech kategorii konkursowych zostaną przyznane następujące nagrody:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł (x4),

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł (x4),

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł (x4),

Przewidziane są też NAGRODY SPECJALNE:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł,

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł,

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł.

O nagrody specjalne mogą również ubiegać się osoby, które nie zgłosiły fotografii do konkursu, ale które opublikowały je w dniach od 3 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. na swoim koncie Instagram z hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy.

Więcej informacji na : https://www.lubelskie.pl/srodowisko/

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 20
W sumie: 238315