ologowanie8

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Obchody XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”

„Wstańcie, chodźmy!”

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Hasło to nawiązuje do tytułu przedostatniej książki Papieża Polaka snującej refleksję o biskupstwie. Dzień Papieski obchodzony był w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie już po raz dziewiętnasty. Już po raz dziewiąty organizowany jest Dzień Papieski. W ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego zorganizowano Konkurs Plastyczny, Konkurs Recytatorski oraz Bieg Papieski.
Bieg Papieski odbył się w dniu 6 października 2019 r. w obiekcie Wyspa Wisła W rywalizacji udział wzięły dzieci, młodzież i dorośli. Wydarzenie to było okazją do spędzenia rodzinnie wolnego czasu na świeżym powietrzu, aktywności sportowej. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale za udział w rywalizacji sportowej.
Podsumowanie obchodów Dnia Papieskiego odbyło się w dniu 13.10.2019 r. Laureaci konkursu recytatorskiego zaprezentowali swoje talenty artystyczne. Uroczystość uświetniła Schola „Radość”, prezentując swój dorobek artystyczny.
Zwycięzcom Biegu Papieskiego zostały wręczone puchary za zdobycie I, II i III miejsca współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Archiwum strony LGD

minrol230-150x150

arimr230-150x150

UMWL1

logo-277

baner_lewy

kajakiempowieprzu

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 55
W sumie: 225054